FRONT DESK  •   Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Επιλογές  •  Ομάδες Μελών  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Αλληλογραφία  •  Σύνδεση
Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.ΕνότηταςΣτείλτε e-mail σε φίλο/η.Χρήστες που διάβασαν αυτή τη θ. ενότηταΣώστε την Θ. Ενότητα σαν αρχείοPrintable versionΑλληλογραφίαΕπισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
GGG
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 08, 2012 12:16 pm  Θέμα δημοσίευσης:  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ 2012 - ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΑΥΤΩΝ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΜετάβαση στο τέλος της ΣελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Θέμα: ποσειδωνια!

Μα της πουτανας να γινεται αυτές τις μέρες παντού; Εννοω στον δρόμο δεν μπορείς να πάρει το ποτάμι γιατι και προς τα πάνω και προς τα κάτω έχει φουλ αυτοκίνητα. Τι να πω για την παραλιακή; Λαϊκό προσκύνημα στα οστά μεγάλου Αγίου ένα πράμα κάθε μέρα!
Να πω για τον Πειραιά και για τα γύρο περίχωρα που δεν βρίσκεις άνθρωπο στην θέση του; Ε ναι λοιπόν θα το πω!
Η μήπως να αναφέρω ότι επιλέγεις να πας μια μέρα που θεωρείς ότι οι γνωστοί σου θα πάνε τότε και καταληγεις να έχεις χίλια δυο παράπονα απο τους υπόλοιπους γνωστούς σου γιατι δεν πηγές την μέρα που πάνε;
Επίσης θα αναφερθώ σε αυτούς που σε παίρνουν τηλέφωνο και σου λένε "είμαι ποσειδωνια δεν έρχεσαι;"
Μα τι λε ρε μεγάλε! Που νομίζεις ότι είναι τα ποσειδωνια; Δίπλα; Στην άλλη άκρη της αττικης έχουν παει και θέλεις και ένα ρεζερβουάρ βενζίνη! Για να μην πω για την ζέστη που έχεις φάει εν το μεταξυ για να μην πω για το φαγητο εκει που βαρδα μην ντραπεις και δεν ταιμπησεις μεζεδάκια απο τα περίπτερα και σου έρθει λιγοθυμια γιατι την πατησες! Φαρμακείο το εστιατόριο! Πιο ακριβό το κοτόπουλο με το ρύζι απο τα mesulid!
Και άντε κανείς το κουράγιο σου και πας.... Και γυρίζεις με πρισμενα πόδια στο γραφείο! Με τι κουράγιο θα κανείς την δουλεια που έχει μείνει πίσω μου λες;

Είπα πρισμενα πόδια και θυμήθηκα..... Άντρες! Όλο παραπονο είστε! Ένα φανταρικο και μια γραβάτα και έχετε και μας τα κοπανατε μια ζωη για το τι τραβατε! Που τι να θυμηθώ η γυναίκα για την τύχη την δικη μας..... Τακουνια; Σουτιέν; Ξυρισμα all over γιατι άλλος θα σε πουν κομμουνιστρια; Γέννα; Μα τι να πω; Η γκρίνια σας αχ αυτη η γκρίνια σας!

Συνεχίζω το παραλήρημα και φτάνω στις νυχτερινές υποχρεώσεις! Τις δεξιώσεις! Κάθε κατινα και κάθε καταπιεσμενος εργαζόμενος βγάζει το αχτι του εκει!
Κάθε βράδυ οι ίδιες φάτσες και οι ίδιες κουβέντες "Πήγατε στου μαρινακη; Εμείς είμασταν στο εκαλη χθες είδαμε και τους Ουνριδες πολυ χαρήκαμε, αχ και αύριο δεν μπορω τα βαρέθηκα δεν μπορω" κάτσε μαρι κατιγκο που έχεις χίλια χρόνια να βγεις απο το Σπιτι σου αν δεν γουσταρεις μην πηγαίνεις... Ασε εμάς που περιμένουμε πως και πως να σκασουμε μύτη Μερικά συνεχόμενα βραδιά που μας έχει φάει η μητρότητα και η νοικοκυροσυνη και πήγαινε εσυ εκει που γουσταρεις να τελειώνουμε!

Μα πες μου βρε κοντινε μου που έχω άδικο;

Εγω το είπα ότι θα παραληρησω εσυ δεν το πιστεψες!

Και editorial για τα ποσειδωνια να μου ζητούσαν να κανω πάλι τα ίδια θα έλεγα.... Μα αν έχω κάπου άδικο παρακαλω να μου το πεις!

Καληηηη σας νύχτααααα!!!!

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.ΕνότηταςΣτείλτε e-mail σε φίλο/η.Χρήστες που διάβασαν αυτή τη θ. ενότηταΣώστε την Θ. Ενότητα σαν αρχείοPrintable versionΑλληλογραφίαΕπισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε στις ψηφοφορίες αυτής της Δ. Συζήτησης
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Board Security