FRONT DESK  •   Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Επιλογές  •  Ομάδες Μελών  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Αλληλογραφία  •  Σύνδεση
Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.ΕνότηταςΣτείλτε e-mail σε φίλο/η.Χρήστες που διάβασαν αυτή τη θ. ενότηταΣώστε την Θ. Ενότητα σαν αρχείοPrintable versionΑλληλογραφίαΕπισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
Neraida
Moderator
Moderator

Ένταξη: 03 Νοέ 2006
Τόπος: Athen-Ulm-Feeland
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 05, 2007 10:00 am  Θέμα δημοσίευσης:  Stuttgart: Κινητές Εκθέσεις Τουρισμού
Από 05 Απρ 2007 ως 09 Απρ 2007 (included)
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΜετάβαση στο τέλος της ΣελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εκδηλώσεις για το Πάσχα στις Κινητές Εκθέσεις Τουρισμού

Την αγάπη μου για την Στουτγκάρδη και την ευρύτερη περιοχή Baden Wuerttemberg την ξέρετε, φίλοι μου. Κι έτσι, όπου βρω σχετική πληροφορία την ξεσηκώνω. Ομως, αυτή είναι κάτι περισσότερο από ενδιαφέρουσα! Δείτε και μόνοι σας.

Τόπος: Σιδηροδρομικός Σταθμός Στουτγκάρδης
Υπό την αιγίδα του Ελληνικού Οργανισμού Τουρισμού και του υπουργείου Τουριστικής Ανάπτυξης, Κινητές Εκθέσεις Τουρισμού, από την 1η Απριλίου και συνεχίζουμε ακάθεκτοι.
Στην έκθεση συμμετέχουν εκπρόσωποι του ελληνικού τουριστικού τομέα, όπως η Anek Lines και η Superfast Ferries, Olympic και η Aegean Airlines.

Η Στουτγκάρδη, έδρα της Mercedes-Benz και της Porsche, έχει πληθυσμό περί τους 600,000 κατοίκους (αχ Αθήνα με πονάς....), ενώ σε όλη της την έκταση η περιοχή Baden Wuerttemberg δεν ξεπερνά τα 2,7 εκατ. πληθυσμό (Αθήνα, πώς αντέχεις πες μου....).
Οι Έλληνες επιχειρηματίες και εργαζόμενοι στην περιοχη είναι μια δεύτερη Ελλάδα, θα μπορούσαμε να πούμε και το μόνο που δεν ξαφνιάζει όποιον την επισκεφθεί ακόμα και αν δεν ξέρει γερμανικά είναι ότι θα βρει Έλληνα να τον εξυπηρετήσει!

Από πληροφορίες της Daily Travel News (www.dailytravelnews.gr) και της αρθρογράφου κας. Βίκυς Καραντζαβέλου, διαβάζουμε επίσης ότι "οι Κινητές Εκθέσεις Τουρισμού που διοργανώνονται από το 2004 στον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό της πόλης (Stuttgart Hauptbahnhof) προσελκύουν χιλιάδες επισκέπτες, τουρίστες και επιχειρηματίες κάθε έτος. Ο σιδηροδρομικός σταθμός αποτελεί έναν από τους μεγαλύτερους σταθμούς της Deutsche Bahn με ημερήσια διέλευση που ξεπερνά τους 250.000 επισκέπτες κατά μέσο όρο."

Το άρθρο της συνεχίζει, ως εξής: "Την Δευτέρα του Πάσχα, 9 Απριλίου, στην ελληνική έκθεση τουρισμού θα πραγματοποιηθούν εορταστικές εκδηλώσεις για το ελληνικό Πάσχα με τη δυναμική παρουσία πολλών συλλόγων της ελληνικής ομογένειας. Παραδοσιακά εδέσματα και κεράσματα θα προσφερθούν σε όλους του επισκέπτες του σταθμού από το πλούσιο μπουφέ του ελληνικού περιπτέρου. Στόχος των εκδηλώσεων αποτελεί η γνωριμία του γερμανικού κοινού με την ελληνική παράδοση και φιλοξενία, καθώς και του ελληνικού ορθόδοξου Πάσχα".

Την Τετάρτη, όμως, 12 Απριλίου θα είμαι έτσι κι αλλιώς εκεί και θα σας πω ζωντανά νέα από την σύντομη παραμονή μου, μέχρι να φτάσω στον τελικό μου προορισμό την άλλη υπέροχη εστία που θα σας προτείνω σε λίγο καιρό. Την Ulm, την γενέτειρα του Einstein~!~!~!~!~!~!!

Υδροχόος Φύλο:Θηλυκό Δράκος Εκτός σύνδεσηςΠροσωπικό Άλμπουμ του/της NeraidaΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.ΕνότηταςΣτείλτε e-mail σε φίλο/η.Χρήστες που διάβασαν αυτή τη θ. ενότηταΣώστε την Θ. Ενότητα σαν αρχείοPrintable versionΑλληλογραφίαΕπισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε στις ψηφοφορίες αυτής της Δ. Συζήτησης
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Board Security