FRONT DESK  •   Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Επιλογές  •  Ομάδες Μελών  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Αλληλογραφία  •  Σύνδεση
Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.ΕνότηταςΣτείλτε e-mail σε φίλο/η.Χρήστες που διάβασαν αυτή τη θ. ενότηταΣώστε την Θ. Ενότητα σαν αρχείοPrintable versionΑλληλογραφίαΕπισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΩΣΤΑΚΗ

Ένταξη: 13 Φεβ 2007
Τόπος: ATHENS
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 17, 2007 9:58 pm  Θέμα δημοσίευσης:  "Θεραπεία με την Βοήθεια των Αγγέλων" Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΜετάβαση στο τέλος της ΣελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

«Σε εκείνους που υπηρετούν ως άγγελοι στον παράδεισο και πάνω στην γη.
Σας ευχαριστώ για την αγάπη , την αφοσίωση και την υπηρεσία σας.
Παρακαλώ συνεχίστε να έχετε υπομονή μαζί μας, ενώ μαθαίνουμε
να δεχόμαστε τα δώρα σας με ευγνωμοσύνη και χάρη».

Με αυτή την τόσο όμορφη και ζεστή αφιέρωση που υπάρχει στην εισαγωγή του βιβλίου: « Θεραπεία με την βοήθεια των Αγγέλων » της Doreen Virtue, ξεκίνησα την προσωπική μου αναζήτηση στον κόσμο της πνευματικότητας .
Το βιβλίο βέβαια υπήρξε η αφορμή, γιατί αν θέλουμε να δώσουμε μια πιο επιστημονική εξήγηση (και όχι μεταφυσική…) η αιτία βρίσκεται αλλού.
Μέσα από την δική μου επίμονη ώθηση να ψάχνω τις πραγματικές αλήθειες που κρύβονται πίσω από τις λέξεις και τις σκέψεις, τα μηνύματα και την διαίσθηση οδηγήθηκα μέσα από τις σελίδες αυτού του πανέμορφου βιβλίου σε ένα φωτεινό μονοπάτι .
Η Doreen Virtue με το απαράμιλλο συγγραφικό της ταλέντο περιγράφει την Θεραπευτική Αγάπη και Δύναμη του Θεού και των Αγγέλων, η οποία δίνει απαντήσεις σε όλα τα προβλήματα που κυριαρχούν στην ζωή των ανθρώπων .
Οι Άγγελοι βρίσκονται πάντοτε δίπλα μας, σε κάθε δύσκολη ή εύκολη στιγμή για να μας οδηγούν σε πνευματικά μονοπάτια, εξαλείφοντας τους φόβους ή την αγωνία που μπορεί να έχουμε για διάφορα θέματα, όπως : σχέσεις, καριέρα, οικονομικά, αλλά και οποιαδήποτε πρόκληση που μας δημιουργεί προβληματισμό και ανησυχία.
Αρκεί να διαθέτουμε ανοικτό το μυαλό, την καρδιά και την ζωή μας στο Πνεύμα, και να επιτρέπουμε στην Θεραπευτική Δύναμη τους να δώσει λύση.

Ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα, δίνουμε την άδεια στους Αγγέλους να ανταποκριθούν στα καλέσματα μας, και να θεραπεύσουν κάθε μας ζήτημα:

Ζητήστε –Παραδώστε το πρόβλημα -Εμπιστευτείτε τον Θεό- Ακολουθείστε τις οδηγίες του Θεού.

Παράλληλα οι υπέροχες προσευχές που υπάρχουν σε αυτό το βιβλίο βοηθούν να ερχόμαστε σε μια αγγελική επικοινωνία και να βελτιώνουμε την ζωή μας .
Η μοναδική αίσθηση που αναδύεται μέσα από την ανάγνωση αυτού του βιβλίου διατηρείται αναλλοίωτη κάθε φορά που ανατρέχω σε αυτό, όταν επιθυμώ να διαβάσω κάποια από τις προσευχές ή κάποιες σημαντικές ενότητες με συμβουλές ή αληθινές αφηγήσεις ανθρώπων που αναζήτησαν την θεραπευτική Δύναμη των Αγγέλων και τα οφέλη αυτής της πνευματικής αναζήτησης και επικοινωνίας.
Μοιάζει σαν να διαβάζω κάθε σελίδα ή παράγραφο του για πρώτη φορά και αυτό είναι ένα συναίσθημα που δεν το έχω νιώσει με κανένα άλλο βιβλίο.
Μεγαλύτερη αξία για εμένα προσωπικά έχει η -πέρα από κάθε αμφιβολία - διαπίστωσή μου ότι οι προσευχές του έχουν θετικά αποτελέσματα στην ζωή μου .
Η « Θεραπεία με την βοήθεια των Αγγέλων » της Doreen Virtue είναι ένα βιβλίο, που αξίζει κανείς να διαβάσει.

Καλή ανάγνωση!

Κατερίνα Κωστάκη
Συγγραφέας

http://www.endless-journey.gr

www.journey.pblogs.gr

www.endlesslifejourney.blogspot.com

Παρθένος Φύλο:Θηλυκό Άλογο Εκτός σύνδεσηςΠροσωπικό Άλμπουμ του/της ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΩΣΤΑΚΗΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.ΕνότηταςΣτείλτε e-mail σε φίλο/η.Χρήστες που διάβασαν αυτή τη θ. ενότηταΣώστε την Θ. Ενότητα σαν αρχείοPrintable versionΑλληλογραφίαΕπισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε στις ψηφοφορίες αυτής της Δ. Συζήτησης
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Board Security